Toyota’nın insanlara arkadaşlık edecek robotu!

Satışa çıktığında büyük ilgi ile karşılandı, 3 bin 300 adeti hemen satıldı…

Toyota’nın insanlara arkadaşlık edecek robotu! Oto-Haber

   

Satışa çıktığında büyük ilgi ile karşılandı, 3 bin 300 adeti hemen satıldı…

Toyota’nın, Arkadaş Robotu Kirobo Mini Piyasada

Toyota’nın uzayda konuşan ilk robot olarak tarihe geçen robotu Kirobo’nun küçük versiyonu olan Kirobo Mini, 42 bin 984 yen fiyatla Japonya’da satışa sunuldu.

 İnsanlara arkadaşlık etmesi için tasarlanan ve bir insan avucuna sığacak kadar küçük olan robot, ayakta 34 cm, oturduğu zaman ise 10 santimetre uzunluğunda.

Küçük boyutları sayesinde her yere taşınabilen Kirobo Mini, konuştuğu kişinin yüzüne bakarak onunla temas kuruyor, aynı zamanda başını ve ellerini oynatıyor.

Kirobo Mini piyasaya sunulduğu anda 3 bin 300 adetlik satışa ulaştı.

Kendi sesinin tonunu ve hareket tarzını da konuştuğu kişiye göre belirleyen Kirobo Mini, sahipleriyle vakit geçirdikçe onların sevdikleri ve sevmedikleri şeyleri de hatırlıyor.

Toyota, bu robotla birlikte özellikle evde yalnız yaşayan insanların hayata daha aktif bir şekilde katılmalarını hedefliyor.

Haber ile ilgili vidoyu aşağıdaki linkimizden izleyebilirsiniz.

http://www.turkf1.com/Vd-733-VIDEO-Toyotanin-Arkadas-Robotu-Kirobo-Mini-Piyasada.html

F1, WRC, TURKF1,  OTO HABER,  MotoGP, otomobil, Otomotiv, OTO,  ARABA, Hybrid, Hibrit. FORMULA1, motor sporları, MOTOR, WEC, FIA,

 

Hakan Suat Sezer

Hakan Suat Sezer / Editör

Tüm Yazıları

Otomobil sektöründe 30 yıldan fazla hizmet vermiş olan gerek satış, gerek satış sonrasındaki tecrübesi ile duayen konumunda bulunan Hakan Sezer hem hobi hemde hala sektörü takip etme amacıyla sitemizde editörlük ve yayın kordinatörlüğü görevinde bulunmaktadır.