Honda 2018’den umutlu

Honda patronu Yusuke Hasegawa, McLaren ile anlaşmalarının noktalanmasının ardından gelecek sezon daha iyi bir iş yapmayı planladıklarını söyledi.

Honda 2018’den umutlu Formula1

Son 3 sezonda çok kez dayanıklılık sorunu yaşayan ve gridin en çok ceza alan takımı McLaren-Honda olurken, özellikle Fernando Alonso Japon üreticinin yaptığı işten çok kez şikayet etmişti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Hasegawa şöyle konuştu.

“Bu hafta sonu McLaren ile son yarışımıza çıkacağız ve sonrasında bizim için yeni bir dönem başlayacak.

“Geride kalan 3 yıla rağmen 2018’de çok daha iyi durumda olacağımızı düşünüyorum. Her sene ilerlemeyi başardık, özellikle yaz arasından sonra orta sıralardaki en kuvvetli takımlardan biri olmayı başardık.

“Bu süre zarfında bizi destekleyen tüm McLaren-Honda taraftarlarına teşekkür ederim. Onlara daha iyi sonuçlar vermek isterdik, ama maalesef olmadı.

“Şimdi 2018 için çok sıkı bir çalışma programımız var ve herkes büyük bir özveriyle çalışıyor. Güzel bir yıl olacağına inanıyoruz.”

 

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.