Lauda: Verstappen gördüğüm en yetenekli genç pilot

Niki Lauda, Max Verstappen’in çok yetenekli bir pilot olduğunu dile getirirken şimdiye kadar gördüklerinden en iyisi olduğunu da ekledi.

Lauda: Verstappen gördüğüm en yetenekli genç pilot Formula1

Bu sezonun özellikle ilk yarısında çok sayıda dayanıklılık sorunu yaşayan Hollandalı pilot, çıktığı son 5 yarışın ikisini kazanmayı başarmıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Lauda şöyle konuştu.

“Motor sporlarının birçok alanını takip ediyorum ve şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki, Max şu ana kadar gördüğüm en yetenekli pilot.

“Henüz sadece 20 yaşında ve buna rağmen oldukça iyi bir sürüş yapıyor. Çok agresif, fakat bunu doğru şekilde kullanmayı öğrendiği için pist üstünde oldukça başarılı bir isim.

“Tabii ki ara ara hata yapıyor, ama bu oldukça normal. Baktığımızda girdin en tecrübeli isimleri bile bazen sorun yaşayabiliyor.

“Ben Max’in gelecekteki en büyük şampiyon adaylarından birisi olduğuna inanıyorum. Önünde çok başarılı yıllar olacaktır.”

 

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.