Vettel: 2018 parkta yürümek gibi olacak

Sebastian Vettel bu sezon çok büyük bir gelişim gösterdiklerini ve 2018'de bu momentumla birlikte daha iyi bir iş yapmayı planladıklarını söyledi.

Vettel: 2018 parkta yürümek gibi olacak Formula1

Sezonun ilk bölümünü çok iyi götüren ve yaz arasına da lider giren Alman pilot sonrasında yaşanılan mekanik sorunların artmasıyla birlikte yarışta geriye düşüp şampiyonluğu Hamilton'a kaptırmıştı. 

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Vettel şöyle konuştu. 

"Bu şekilde gelişimimizi sürdürürsek parkta yürür gibi başarılı olabiliriz. Şaka yapıyorum, çok ciddi rakiplerimiz var ve onları yenmek için her şeyimizle çalışmalıyız. 

"Asıl demek istediğim geçen seneden bu yana çok büyük bir ilerleme kaydettik. Bu sene de bazı eksiklerimiz vardı,  ama bunları çözebileceğimize eminim. 

"Sezonun büyük bir kısmında Mercedes ile çok yakın gitmeyi başarmıştık, fakat son bölümlerde yaşanan dayanıklılık sorunları maalesef her şeyi bitirdi. Yine de bu sezondan çok şey öğrendik ve bunları 2018'e aktaracağız.

"Zorlu bir kış dönemi bizi bekliyor. Umarım her şey istediğimiz gibi gider ve yeni sezona güçlü bir başlangıç yapabilriz."

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.