Bottas: Kimse yenilmez değildir

Valtteri Bottas Formula 1’de kimsenin yenilmez olmadığını ve 2018’de şampiyonluk savaşında yer almayı beklediğini söyledi.

Bottas: Kimse yenilmez değildir Formula1

Sezonun ilk yarısında oldukça güzel sonuçlar alan ve yarışa da ortak olan Fin pilot, sonrasında düşüşe geçmiş ve takım arkadaşının 4.şampiyonluğuna ulaşmasına engel olamamıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Bottas şöyle konuştu.

“Hala kimsenin yenilmez olmadığını düşünüyorum.

“Lewis bu sezon harika bir iş yaptı ve şampiyon olmayı hak etti. Yine de gelecek sezon işle değişebilir. Aracı artık daha iyi tanıyorum ve rekabetçi olacağıma eminim.

“Sezonun ikinci yarısı maalesef benim adıma hayal kırıklığı ile geçti. Gelen güncelleştirmeler sürüş tarzımla örtüşmedi ve aracı kontrol etmekte çok zorlandım.

“Yine de bunların bahane olmaması gerektiğini düşünüyorum. Kış döneminde çok çalışarak kendimi geliştireceğim. Umarım bir sonraki yılda işler çok daha iyi olabilir.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.