Vettel: 2017’den gerekli dersleri çıkardık

Sebastian Vettel, şampiyonluk alınamadan geçen bir sezonun ardından gerekli dersleri çıkardıklarını ve 2018’de bu hataları yapmayacaklarını söyledi.

Vettel: 2017’den gerekli dersleri çıkardık Formula1

Yaz arasına kadar oldukça iyi bir performans sergileyen İtalyan takımı, sonraki bölümde büyük bir düşüş yaşamış ve sadece Brezilya’da kazanabilmişti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Vettel şöyle konuştu.

“Bu sezon 2-3 tane bize çok pahalıya mal olan yarış çıkardık. Bunların nelerden kaynaklandığını biliyoruz ve tekrarlanmaması için elimizden geleni yapacağız.

“Mercedes kural değişikliklerine rağmen zirvede kalmayı başardı. Onları tebrik etmemiz lazım, son adımı bizden daha iyi attılar ve şampiyonluğu hak ettiler. Yine de biz Ferrari olarak asla pes etmeyeceğiz ve gelecek sezon çok daha güçlü döneceğiz.

“Bu sene takımda birçok şey oturdu. Artık bundan sonrası sadece sorunları çözmeye bakıyor. Zirve yarışına dönmek güzeldi. Çok sayıda yarış kazandık, ama şampiyon olamadık. Yani genel anlamda başarılı olduk diyemeyiz.

“Herkes kış döneminin gelmesini bekliyor. Sıkı şekilde çalışıp Ferrari’ye hak ettiği başarıları getirmek için uğraşacağız.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.