Hamilton: Son yarışta yaklaşımım değişmeyecek

Meksika’da şampiyonluğunu garantileyen Lewis Hamilton, buna rağmen son yarıştaki yaklaşımının değişmeyeceğini ve kazanmak için piste çıkacağını söyledi.

Hamilton: Son yarışta yaklaşımım değişmeyecek Formula1

Bu sezon oldukça başarılı bir yapan ve 9 galibiyet ile birlikte 3 kez de ikinci sıranın sahibi olan İngiliz pilot, Sebastian Vettel’in önünde kariyerinin 4.şampiyonluğuna ulaşmıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Hamilton şöyle konuştu.

“Sezonun ikinci yarısı bizim için adeta kusursuzdu. Takım harika bir iş yaptı ve rakiplerimizi yenmeyi başardık.

“Şimdi önümüzde sadece bir yarış kaldı ve bu sene her şeyi başarmamıza rağmen bu yarışı kaybetmek istemiyoruz. Sebastian Brezilya’da kazandı ve tekrar kazanmasına izin vermemiz gerekiyor. Elimizden geleni yapıp bu yarışı kazanmaya çalışacağız.

“Sezon içinde her zaman mümkün olan tüm gücümüzle saldırdık. Çok istikrarlı ve kuvvetli bir aracımız vardı. Bu yüzden oldukça mutluyum.

“Burada kazanmasak bile elimizden gelenin en iyisini yaptığımızdan emin olmak istiyorum. Son yarışta oldukça eğlenmeye çalışacağım. Umarım keyifli bir hafta sonu olur.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.