Verstappen: Yarışta iyi bir yerde olacağımıza eminim

Antremanlarda Mercedes ve Ferrari’nin gerisinde kalan Red Bull’da Max Verstappen, yine de yarış için umutlu olduğunu söyledi.

Verstappen: Yarışta iyi bir yerde olacağımıza eminim Formula1

Burada ellerine çok sayıda şns geçebileceğini ifade eden genç Hollandalı pilot, sıralama turlarında öndekilerin planlarını bozmak istediklerini de ekledi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Verstappen şöyle konuştu.

“Dün antremanlarda birkaç farklı şey denedik ve bu yüzden tam olarak hızlı turlara odaklanamadık.

“Bazı eksiklerimiz var ve bunları düzeltmek için uğraşıyoruz. En azından sorunların nerede olduğunu biliyoruz ve düzeltmek için önümüzde hala vakit var.

“Yas Marina pistinde çok sayıda viraj var ve bunların bazıları birbirine bağlı. Bu yüzden buralarda yapılabilecek bir hata çok değerli zamanların kaybolmasına neden olur.

“Bununla birlikte pistteki kerblerin de çok kaygan olduğunu gördük. Özellikle yarışta çok dikkatli olmamız gerekiyor. İlk amacımız podyuma çıkmak olacaktır. Umarım bunu başarıp, daha da iyi bir sonuç alabiliriz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.