Hulkenberg: Halo için diyet yapmayacağım

Gelecek sezondan itibaren halonun spora gelmesiyle birlikte Nico Hulkenberg, kilosu biraz daha fazla olan pilotların bundan olumsuz etkilenebileceğini söyledi.

Hulkenberg: Halo için diyet yapmayacağım Formula1

Ağırlık konusunun sporda çok önemli bir yer tuttuğunu belirten Alman pilot, buna rağmen kendi kilosundan memnun olduğunu ve daha fazla zayıflamayacağını belirtti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Hulkenberg şöyle konuştu.

“Halonun gelmesiyle birlikte ortaya çıkabilecek sorunların farkındayız, bunların hepsini konuştuk.

“Bazı takımlar halonun getireceği ekstra ağırlıktan dolayı aracı hafifletmeyi düşünüyorlar. Bazıları ise bu fikre karşı çıktı. Sanırım karşı çıkan takımlarda pilotların zayıflaması gerekecek.

“Bana göre uzun ve kilolu olan pilotlar için halo bir bakıma ceza gibi olacaktır. Uzun yarışlarda vakit kaybedeceklerini düşünüyorum.

“Takım bana da konuyla ilgili fazla ağırlık durumu yaşayabileceğimizi ve diyet yapmayı düşünüp düşünmediğimi sordu, ama ben böyle bir şey yapmayacağım.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.