Hamilton: Bottas pole pozisyonunu hak etti

Lewis Hamilton sezonun son sıralama turlarında ilk sıranın sahibi olan takım arkadaşı Bottas’ın bu sonucu hak ettiğini söyledi.

Hamilton: Bottas pole pozisyonunu hak etti Formula1

İlk haklarda attığı turdan sonra derecelerin gelişmesiyle birlikte ilk sırada kalan Fin pilot, Brezilya’nın ardından üst üste ikinci defa bu başarıya ulaşmış oldu.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Hamilton şöyle konuştu.

“Valtteri harika bir tur attı ve bu sonucu kesinlikle hak etti. Onu tebrik etmemiz gerekiyor.

“Son sıralama turlarında her şeyi ortaya koydum ama özellikle Q3’te biraz tempo kaybettim. Açıkçası bugün Valtteri’yi geçmek çok zordu, özellikle virajlı bölümde biraz vakit kaybettim.

“Sanırım 5.ve 6. virajlarda yaklaşık 0.15 kaybettim, ama yine de yapabilecek bir şey yok, sonuçtan dolayı mutluyum. Yarın önümüzde hala çok uzun bir yarış olacak ve kazanmak için her şeyi yapacağım.

“Herkes son yarışında kazanarak veda etmek ister. Bu yüzden zor bir yarış olmasını bekliyorum. Her anından keyif almaya çalışacağım.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.