Verstappen: Kötü bir seansı daha geride bıraktık

Max Verstappen, Cuma gününden bu yana araçta kendini iyi hissetmediğini ve bu sonucun kendisi adına sürpriz olmadığını söyledi.

Verstappen: Kötü bir seansı daha geride bıraktık Formula1

Rekabetçi olmaktan çok uzak kalan ve 6.sırada yer alan Hollandalı pilotun takım arkadaşı Daniel Ricciardo ise son hakkında attığı turla birlikte 4.’lüğe yükselmişti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Verstppen şöyle konuştu.

“Sıralama turları genel olarak çok kötü gitti. Aracın dengesinden çok şikayetçiydim ve istediğim turu bir türlü atamadım.

“Bazen ne yazık ki böyle şeylerin olabileceğini kabul etmeli ve yolunuza devam etmelisiniz. Bugün maalesef benim günüm değildi. Araçla sürekli savaşmam gerekiyordu. Yarın 6.sıradan başlayıp mümkün olan en iyi yerde yarışı noktalamaya çalışacağım.

“Açıkçası şu an için araçtaki sorun neydi tam olarak bilmiyorum. Bu akşam verileri inceleyip en azından yarışa kadar bazı şeyleri çözmek istiyoruz.

“Sezonun son yarışında kötü bir iş yapmak istemiyorum. En azından aracın daha iyi durumda olmasını sağlamalıyız.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.