Perez: Hulkenberg’i geçmeye çalışacağım

Sergio Perez sıralama turlarında kendisini geçen Nico Hulkenberg’i geçip geri kalanların en iyisi olmak istediklerini söyledi.

Perez: Hulkenberg’i geçmeye çalışacağım Formula1

Eski takım arkadaşının hemen gerisinde 8.sırada yer alan Meksikalı pilot, sonuçtan memnun olmasına rağmen küçük bir farkla 7.’liği kaybetmenin üzücü olduğunu da ekledi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Perez şöyle konuştu.

“Q1’de her şey çok rahattı, ama Q2’yle birlikte trafik daha da arttı ve temiz bir tur çıkarmak gittikçe zor bir hal almaya başladı.

“Son bölümdeki ilk haklarda ne yazık ki birkaç yerde hata yaptı ve güzel bir derece yapamadım. Son hakkımda ise derecemi geliştirsem de Nico’nun gerisinde kaldım. Aramızda çok az bir fark vardı ve bu da biraz can sıkıcı oldu.

“Yarın özellikle orta sıralarda çok heyecanlı bir yarış olmasını bekliyorum. Nico’yu startta veya ilk turun içinde geçmek çok kritik olacaktır. Sonrasında bize daha büyük sorun yaratabilir.

“Havanın da kararmasıyla birlikte pist sıcaklığı düşeceği için lastikleri kontrol etmek zorlaşacaktır. Her şeye hazırlıklı olmalıyız.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.