Lauda: Bottas’ın bu sonucu alması önemliydi

Niki Lauda, Brezilya Gp’sinin ardından Abu Dhabi’de de pole pozisyonunu alan Valtteri Bottas adına mutlu olduklarını söyledi.

Lauda: Bottas’ın bu sonucu alması önemliydi Formula1

İki hafta önceki yarışta avantajını ilk virajda kaybeden ve yarışı ikinci sırada noktalayan Fin pilot, aynı hatayı yapmak istemediğini ifade etmişti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan LAuda şöyle konuştu.

“Bottas’ın bu sonuca çok ihtiyacı vardı. Sezon boyunca çok kez iniş ve çıkışları oldu, ama neyse ki son yarışlarda tekrar formunu yükseltmeyi başardı.

“Üst üste ikinci yarışta da pole pozisyonunu elde etti ki bu özellikle mental olarak onu çok daha mutlu etmiştir. Cuma gününün ardından aracın ayarları ile ilgili bazı şeyleri değiştirdik ve sonrasında Bottas çok daha hızlı olmaya başladı.

“Tabii ki önlerinde uzun bir yarış olacak ve aklında Brezilya Gp’sinin de olacağına eminim, ama bunu düşünmeden kendi işini yapması gerekiyor.

“Şampiyonada ikinci olmayı istediğini biliyorum, ama bu çok zor olacaktır. Yarışı kazansa bile işler onun kontrolünde olmayacak. Sebastian ile aralarında 22 puan var ve Ferrari pilotu bir sorun yaşamazsa onu geçmek neredeyse imkansız.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.