Sezonun son yarışında zafer Bottas’ın

Yarışa pole pozisyonundan başlayan Valtteri Bottas, bu sezonki 3.galibiyetini alarak sezona son noktayı koymayı başardı.

Sezonun son yarışında zafer Bottas’ın Formula1

Üst üste ikinci kez ilk sıradan start alan Fin pilot, bu sefer Brezilya’da yaptığı hatayı yapmadı ve bunu galibiyete dönüştürmeyi başardı.

Lewis Hamilton bütün yarışı takım arkadaşının yaklaşık 1.5 saniye gerisinde götürürken damalı bayrağı da 5 saniye geride 2.sırada geçerek sezonu 18 puanla noktaladı.

Sebastian Vettel Mercedeslerin temposunun çok gerisinde yaklaşık 25 saniye geride 3.olurken podyumun da son basamağına çıkmış oldu.

Ricciardo’nun hidrolik sorunuyla yolda kalmasının ardından damalı bayrağı Kimi Raikkonen 4.sırada yer alırken, Max Verstappen ise bir türlü rakibine istediği kadar yaklaşamadı ve 5.sıradan öteye geçemedi.

Hulkenberg çok istikrarlı götürdüğü yarışta 6.olurken takımlar şampiyonasında Renault’nun Toro Rosso’yu geçmesini sağladı ve takımına önemli miktarda para kazandırdı.

Force Indialar 7-8 olurken, Fernando Alonso, emekliliğe ayrılacak olan Massa’yı pist üstünde geçip sezonu 2 puanla noktalamaya başardı.

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.