Abu Dhabi’de günün pilotu Bottas

Sezonun son yarışının galibi olan ve bütün yarışı kontrol altında tutan Valtteri Bottas, seyirciler tarafından günün pilotu seçildi.

Abu Dhabi’de günün pilotu Bottas Formula1

Yarışa pole pozisyonundan başlayan ve sorunsuz şekilde damalı bayrağa gelen Fin pilot, böylece sezon içinde ve kariyerindeki 3.galibiyete de ulaşmış oldu.

Bir ara Hamilton’ın baskısını çok hisseden ve DRS’den kaçmak zorunda kalan Bottas, özellikle son sektördeki iyi dereceleriyle takım arkadaşının baskısında biraz olsun kurtulmayı başarmıştı.

Yarıştan önce Brezilya’nın ardından burada pole pozisyonunu galibiyete döndürmek istediğini dile getiren Mercedes pilotu, böylece yeni sezon öncesinde de zihinsel olarak kendisini en iyi şekilde hazırlamış oldu.

Bu sonuçla birlikte toplamda 3.kez günün pilotu seçilen Bottas, daha önce de kazandığı yarışlar sonrasında bu ödülü almıştı.

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.