Vettel: Öndekileri yakalayacak kadar hızlı değildik

Sebastian Vettel, Abu Dhabi Gp’sinde öndekileri yakalayacak kadar hızlı olmadıklarını ve sonucu kabul etmeleri gerektiğini söyledi.

Vettel: Öndekileri yakalayacak kadar hızlı değildik Formula1

Yarışa 3.sıradan başlayan Alman pilot, her tur yaklaşık 0.4 saniye daha yavaş kalmış ve oldukça geride damalı bayrağı 3.sırada geçmişti.

Yarışın ardından açıklamalarda bulunan Vettel şöyle konuştu.

“Evet, yarışın başında çok zorladım.

“Yarışta iyi bir start aldım, ama yine de geçiş yapacak kadar iyi değildi. Sonra lastiklerde yanık nokta oluştu ve zaten ilerleyen bölümde arayı açmaya başladılar. Onlara karşı yapabilecek çok bir şeyimiz yoktu.

“Pitten sonra araç daha iyiydi, ama maalesef yeterli olmadı. Valtteri’ye tebrikler, onun adına mutluyum. Lewis de şampiyonluğu hak etti, maalesef bunu söylemekten nefret etsem de o daha iyi bir sezon geçirdi ve umarım seneye biz de daha iyi olabiliriz.

“Son olarak seyircilere de teşekkürler. Bize bütün sene harika bir destek gösterdiler. Umarım 2018’de onları daha mutlu edebiliriz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.