Ricciardo: Raikkonen beni daha büyük bir farkla geçmeliydi

Abu Dhabi Gp’sine hidrolik sorunla veda eden ve pilotlar şampiyonasında 4.’lüğü son yarışta Raikkonen’e kaptıran Ricciardo bunun üzgünlüğünü yaşıyor.

Ricciardo: Raikkonen beni daha büyük bir farkla geçmeliydi Formula1

Neredeyse sezonun tamamında 4.sırada yer alan Avustralyalı pilot, son yarışlarda yaşanan mekanik sorunlardan dolayı çok puan kaybetmiş ve Yas Marina pistinde de rakibine geçilmekten kurtulamamıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Ricciardo şöyle konuştu.

“Gerçekçi olmak gerekirse, Kimi’nin altında böyle bir araç varken beni çok daha büyük bir farkla geçmesi gerekirdi.

“Bu yüzden büyük bir şey kaybettiğimi düşünmüyorum. Tabii ki son yarışta 5.’liğe gerilemek hoş değil,  ama bütün sene boyunca aracın performansından daha fazla bir şeylerde çıkararak buraya geldim ve aldığım sonuçlardan dolayı mutluyum.

“Elime çok sayıda şans geçti, ama maalesef hep bir mekanik sorun yaşadım. Sezonun ilk bölümünde Max bu sorunları yaşıyordu. Kış döneminde bunların üstüne gitmeliyiz.

“Artık sene bitti ve önümüzde uzun bir kış dönemi olacak. Sezonun özellikle ikinci yarısında oldukça iyi durumdaydık ve 2018’e taşıyarak sezona çok daha iyi bir giriş yapmaya çalışacağız.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.