Pistte gençler göz doldurdu

2017 Türkiye Pist Şampiyonası 5.ve son ayak yarışları, 25-26 Kasım tarihlerinde İzmir Ülkü Motorsporları Kulübü tarafından, Ülkü Park Pisti’nde organize edildi.

Pistte gençler göz doldurdu Diğer Seriler

2017 Türkiye Pist Şampiyonası 5.ve son ayak yarışları, 25-26 Kasım tarihlerinde İzmir Ülkü Motorsporları Kulübü tarafından, Ülkü Park Pisti’nde organize edildi.

8 sporcunun yer aldığı Super Grup'ta ilk yarışı Toksport WRT adına Seat Leon TCR ile yarışan Çağlayan Çelik kazanırken, ikinci aynı takımdan benzer bir otomobille Turgut Konukoğlu ve üçüncü Borusan Otomotiv Motorsport ​pilotu Ali Türkkan oldu.

Bu kategoride ikinci yarışın galibi BMW 320 Si ile Ali Türkkan olurken, 18 yaşındaki genç sporcu, ilk kez takip ettiği Türkiye Pist Şampiyonası’nda Super grupta şampiyonluğa ulaşarak büyük bir başarı elde etti.

Maxi Grupta ise her iki yarışın galibi Gedik Ebam Motorsport adına BMW Z4 GT3 ile yarışan genç sporcu Yağız Gedik olurken,  sporcunun tamamlayamadığı ilk yarışı Toksport WRT adına Porsche 911 GT3 ile Orhan Avcıoğlu ikinci sırada tamamladı.

 İkinci yarışta ise ikinciliğin sahibi Ülkü Motorsport adına ​Nissan GT-R Nismo ile Ümit Ülkü olurken, üçüncü sırada  Toksport WRT adına Porsche 911 GT3 ile genç milli sporcu Berkay Besler yer aldı​.

İzmirli sporcu Ümit Ülkü, sezonun son yarışının ardından 6.kez Türkiye Pist Maxi Grup Şampiyonluğu'nun sahibi oldu.

Opel Corsa OPC Cup'ta ise ilk yarışta Alkan Güven birinci, Ümit Ülkü ikinci, Turgut Konukoğlu ​ise üçüncülüğü elde etti.

 Kupanın ikinci ve yarışında ise ilk 3 sıra Ümit Ülkü, Turgut Konukoğlu ​ve Ali Başakıncı şeklinde oluştu.

TOSFED tarafından FIAT Türkiye ve Petlas sponsorluğunda 18-25 yaş aralığındaki yetenekli sürücüleri keşfetmek amacıyla düzenlenen "TOSFED Yıldızını Arıyor" projesinde finale kalan 12 sporcu da ilk yarışını Ülkü Park pistinde gerçekleştirdi.

İkili kalkışlarla eleme usülü yapılan yarış sonunda Onat Telkenar birinci, Erol Özteknik ikinci ve Onur Badur üçüncü oldu.

F1, WRC, TURKF1,  OTO HABER,  MotoGP, otomobil, Otomotiv, OTO,  ARABA, Hybrid, Hibrit. FORMULA1, motor sporları, MOTOR, WEC, FIA,

Buğra Sezer

Buğra Sezer / Editör

Tüm Yazıları

Buğra Sezer TurkF1.com'un kurucusu, imtiyaz sahibi ve aynı zamanda Genel Yayın Yönetmenidir.Bugüne kadar özellikle Motor Sporları medyası ve yazılı basında sayısız haber, köşe yazısı ve makale yazmış olması sebebiyle sektörde tecrübesi bulunmaktadır. Kendisi ayrıca Bilgisayar Mühendisi olmakla beraber MIT (Massachusetts Institute of Technology) Girişimcilik eğitimlerini başarıyla tamamlamış ve an itibari ile Californiya Berkeley Universtesinde Medya ve Pazarlama bölümünde uzaktan eğitim ile okumaktadır.