Todt: F1’den ayrılmak Ferrari için güzel olmaz

Jean Todt, 2021 motor kuralı değişikliklerinden sonra Liberty Media’yı ayrılmak ile tehdit eden Ferrari’nin marka olarak zarar görebileceğini söyledi.

Todt: F1’den ayrılmak Ferrari için güzel olmaz Formula1

Yeni sahipler üretim maliyetlerini azaltarak, takımlar arasındaki güç dengelerinin de şimdikinden daha küçük olmasını istiyorlar.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Todt şöyle konuştu.

“Ferrari ve Mercedes 2021 değişikliklerinden sonra ayrılma sinyalleri veriyorlar. Bu iki büyük takımın Formula 1’de olmadığını görmek beni çok üzer.

“Özellikle Ferrari gibi çok büyük bir takımın ayrılması marka açısından hiç güzel olmaz. Bu zamana kadar Formula 1’in her kısmında yer aldılar ve açıkçası Ferrari’siz bir şampiyona hayal bile edemiyorum.

“Tabii ki olası bir ayrılığın Ferrari için de iyi olacağını düşünmüyorum. Bence onlar için de zorlu bir süreç olacaktır, ama o kısmı beni çok da ilgilendirmiyor.

“Neler olacağını göreceğiz. Umarım iki takım da sporda kalmaya devam eder.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.