Hulkenberg: Adil bir ceza oldu

Nico Hulkenberg, ilk turda virajı kesip Perez’in önüne geçmesinin ardından aldığı 5 saniyelik cezanın adil olduğunu söyledi.

Hulkenberg: Adil bir ceza oldu Formula1

Force India pilotu olayın ardından şikayetçi olmuş ve hakemler de pozisyonu geri vermesi yerine zaman cezası vermişti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Hulkenberg şöyle konuştu.

“Şartları düşününce 5 saniyelik cezasının oldukça adil olduğuna inanıyorum.

“Farklı bir araçta tabii ki farklı bir bakış açınız oluyor. Aynı durumda olsam ne olurdu bilmiyorum, ama benim bulunduğum yerden baktığımda bence ceza yeterliydi.

“Aracı normal çizgiye oturtup virajı dönmeye hazırdım, ama Sergio bana boşluk bırakmadı ve dönecek yerim kalmamıştı. Fiziksel olarak gidebilecek başka hiçbir yerim yoktu.

“Bana göre ortada bir pilotu pist dışına itme durumu vardı, ama hakemler durum böyle değerlendirmedi. Yine de karara saygı duyuyorum.

“Burada harika bir sonuç alarak takımlar şampiyonasında sezonu 6.sırada noktaladık. Bu yüzden oldukça mutluyuz. 2018’de daha da yukarılarda olmak istiyoruz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.