Alonso: Ortaklığımızı puanla bitirdiğimiz için mutluyum

Fernando Alonso, McLaren-Honda ortaklığının son yarışından puan almalarının kendisini çok mutlu ettiğini söyledi.

Alonso: Ortaklığımızı puanla bitirdiğimiz için mutluyum Formula1

Geride kalan 3 sezonda beklentileri karşılayamayan Honda motoru, sürekli eleştirilere maruz kalmış ve Singapur Gp’si öncesinde de taraflar arasındaki anlaşma fes edilmişti.

Yarışın ardından açıklamalarda bulunan Alonso şöyle konuştu.

“Bizim için çok önemli bir yarıştı. Bu projenin son yarışına çıktık ve güzel bir şekilde bitirdiğimiz için mutluyum.

“Benim açımdan oldukça heyecanlı bir yarıştı. Uzun süre önümde Massa ve arkamda Carlos’un olduğu üçlü şeklinde ilerledik. Sonrasında güzel stratejinin de yardımıyla Felipe’yi geçmeyi başardık ve 2 puan aldık.

“Açıkçası yarışın ikinci bölümü bizim adımıza oldukça yalnız geçti. Süper yumuşak lastiklerle istediğimiz hıza sahip değildik, ama yine de pozisyonumuzu koruyabilecek kadar güzel bir iş yaptık.

“Geride kalan 3 sezon ne yazık ki istediğimiz gibi gitmedi. Bu projeden daha fazlasını bekliyorduk. Yine de son yarışımıza puan aldık ve biraz olsun yüzümüz güldü.

“Bundan sonraki yıllarda Honda’ya başarılar diliyorum. Her ne kadar son senelerde beklentileri karşılayamasak da güzel anılarım oldu.

“Bizim için de Renault ile yeni bir serüven başlıyor. 2018 için çok umutluyum. Umarım her şey istediğimiz gibi olur.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.