Brawn: Eski logo çok akılda kalıcı değildi

Ross Brawn, Abu Dhabi Gp’si sonrasında tanıtılan yeni logonun eskisine göre daha ikonik ve akılda kalıcı olduğunu söyledi.

Brawn: Eski logo çok akılda kalıcı değildi Formula1

Yeni logonun tanıtılmasının ardından başta Hamilton, Vettel ve Bottas gibi pilotlar eskisinin daha iyi olduğunu ifade etmiş ve buna alışmanın vakit alacağını eklemişlerdi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Brawn şöyle konuştu.

“Son günlerde sürekli logo değişiminin gerçekten bu kadar önemli bir konu olup olmadığını soruluyordu, ama bence kesinlikle gerekli bir şeydi.

“Öncelikle dijital ortamda yeni logonun çok daha kullanışlı olacağını düşünüyoruz. Çok esnek ve kesinlikle daha akılda kalıcı olacaktır.

“Aynı zamanda herkesin Formula 1’de yeni bir döneme başladığımızı görmesi gerekiyordu. Liberty Media başa geldiğinden bu yana spora çok fazla getirdi ve logo da bunlardan birisi oldu.

“Logonun başarılı olduğunu düşünüyorum. Dünyada artık görsellik çok daha önemli ve bu doğrulta da iyi bir iş yaptık.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.