Hamilton: Max’in çok parlak bir geleceği olacak

Son dünya şampiyonu Lewis Hamilton, Max Verstappen’in parlak bir geleceğe sahip olduğunu, ama hala vakte ihtiyacı olduğunu söyledi.

Hamilton: Max’in çok parlak bir geleceği olacak Formula1

Bu sene birkaç kez karşı karşıya gelen ikiliden Verstappen, Malezya’da Mercedes pilotunu pist üstünde geçerek yarışı kazanırken, 2018’de daha rekabetçi olmak istediklerini belirtmişti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Hamilton şöyle konuştu.

“Max şu an yeni pilotlar içinde en parlak geleceğe sahip olan isim.

“Kendisine çok güveniyor ve oldukça formda. Böyle formdayken rakibinizi asla küçümseyemezsiniz. Onu pist üstünde yenerek gerekli mesajları vermek gerekiyor.

“Her şeye yine de benim ya da Sebastian’ın seviyesine gelmesine daha çok var. Bunun için büyük bir tecrübe kazanması gerekiyor, ama 10 yıllık bir süreçte bu noktaya gelebileceğini düşünüyorum.

“Red Bull ona daha iyi bir araç verirse neler yapabileceğini daha iyi görebiliriz. Umarım 2018’de daha çok rekabet edebiliriz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.