Pirelli 2018’de öndekilerin daha yakın olmasını umuyor

Pirelli’den Marco Tronchetti Provera, 2018’de öndeki üç takımın performanslarının birbirine daha yakın olmasını umduklarını söyledi.

Pirelli 2018’de öndekilerin daha yakın olmasını umuyor Formula1

Geride kalan sezondan memnun olduklarını ifade eden İtalyan isim, genel olarak eğlenceli bir sezon geçirdiklerini de ekledi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Provera şöyle konuştu.

“Açıkçası çalışanlarımı sezonun son yarışından sonra tebrik ettim, çünkü bütün sene boyunca büyük bir özveriyle çalıştılar.

“Lastikler şampiyonada çok kritik bir rol oynadı ve bazı yarışların da olduğundan daha keyifli geçmesini sağladı.

“Gelecek sene bir tane çok daha yumuşak hamurlu bir lastiğimiz daha olacak, ama bununla birlikte tüm lastik hamurlarının genel olarak biraz daha yumuşayacağını da söylemeliyim.

“Ferrari, Mercedes ve Red Bull birbirine yakın olduğu sürece Formula 1 hayatta kalacaktır. Maalesef sezon içinde çok sıkıcı yarışlar da oldu ve bu izlenme oranıyla birlikte spora ilgiyi de azaltıyor. Sonuçta insanlar rekabet ve pist üstü mücadelesi görmek istiyorlar.

“Ferrari’nin son bölümde dayanıklılık sorunuyla birlikte şampiyonluktan kopması son 3-4 yarışın beklentilerin altında kalmasına neden oldu, ama 2018’in böyle olmasını beklemiyoruz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.