Zetsche: Bottas’ın takımda olmasından memnunuz

Daimler yönetim kurulu başkanı Dieter Zetsche, Valtteri Bottas’ın gösterdiği performanstan memnun olduklarını ve 2018’de de takımda olacağı için mutlu olduğunu söyledi.

Zetsche: Bottas’ın takımda olmasından memnunuz Formula1

Geride kalan sezonda 3 yarış kazanan Fin pilot, 4 kez de yarışlara pole pozisyonundan başlama hakkı elde etmişti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Zetsche şöyle konuştu.

“Takımda iki tane rekabetçi pilotla başa çıkmak odlukça zordur, ama bu sene bunu nasıl güzel şekilde kontrol edebildiğimizi herkese göstermiş olduk.

“Açıkçası bu sezon kazanılabilecek her şeyi kazandık ve takımımla gurur duyuyorum. Yıllardır rekabetçi bir araçla çifte şampiyonluklar yaşıyoruz. Bu sene en zoruydu, çünkü kural değişiklikleri vardı ve buna adapte olmak kolay olmadı.

“Pilotlarımızın arasında 0.1 veya 0.2 saniye farklar gördük. Bazı yarışlarda bu fark çok daha küçüktü. Ferrari’nin çok rekabetçi olduğu bir yılda kazanmak çok daha büyük bir başarı oluyor.

“2018’de de iyi bir iş yapacağımızdan şüphem yok. İki pilotumuzdan da memnunuz. Yeni sezonu heyecanla bekliyorum.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.