Carey: Herkesin daha çok çalışması gerekiyor

Formula 1’in patronu Chase Carey, gelirlerin azalmaya başlamasının ardından bütün takımların elinden geleni yapması gerektiğini söyledi.

Carey: Herkesin daha çok çalışması gerekiyor Formula1

Gelirlerin geçmiş yıllara göre düşmeye başlamasıyla birlikte, bunun ciddi boyutlara ulaşmasını engellemek isteyen Liberty Media, ileride farklı yöntemler uygulamakta kararlı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Carey şöyle konuştu.

“Kısa süre içindeki amacımız sporu uzun vadede çok daha iyi bir yere getirmekti ve bunun için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz.

“Bazı şeyleri geliştirmek zorundayız. Amerika’da denildiği gibi kimseye bedava öğle yemeği yok. Herkes bir şeyler yapmak zorunda.

“Buraya gelene kadar sporda çok profesyonel bir yapılanma yoktu. Herhangi bir araştırma, pazarlama veya dijital organizasyonlar ortada değildi. Her şeyi yavaş yavaş geliştirmeye başladık.

“Tabii ki buradaki en önemli konu finansal düzenlemeler ve bunun için griddeki bütün takımların elini taşın altına koyması gerekiyor.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.