Bottas: Kendime 10 üzerinden 7.5 veriyorum

Valtteri Bottas güzel bir sezonu geride bıraktığını ve kendisine 10 üzerinden 7.5 verdiğini söyledi.

Bottas: Kendime 10 üzerinden 7.5 veriyorum Formula1

Pilotlar şampiyonasında Vettel’in ardında 3.sıranın sahibi olan Fin pilot, 3 kez damalı bayrağı ilk sırada geçmeyi başarmıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Bottas şöyle konuştu.

“Genel olarak sezonuma bir not vermem gerekirse 7.5 verirdim.

“İlk senemdi ve bazı şeylere adapte olmam gerekiyordu. Şimdi çok daha iyi durumdayım ve 2018’de performansımın da daha iyi olacağına eminim.

“Bu sezon maalesef çok sayıda yarışta sorun yaşadım ve istediğim seviyede performans sergileyemedim. Eğer şampiyon olmak istiyorsanız önce istikrarlı olmanız gerekiyor.

“Brezilya’da yarışı poleden başlayıp kaybetmek bana önemli bir tecrübe oldu ve bir sonraki Abu Dhabi Gp’sinde daha iyi bir iş yaptım. Böyle küçük değişiklikler büyük etkiler yapabiliyor.

“Çok iyi olduğum dönemler oldu. Eğer bunu tüm sezona yaymayı başarabilirsem önümde çok daha iyi bir yıl olabilir. Neler olacağını göreceğiz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.