Hamilton: Şampiyon olduktan sonra %100’ümü veremedim

Lewis Hamilton, Meksika Gp’sinde şampiyonluğunu garantiledikten sonra tam performansla yarışamadığını ve son üç yarışın bu yüzden istediği gibi gitmediğini söyledi.

Hamilton: Şampiyon olduktan sonra %100’ümü veremedim Formula1

2015’te de erken şekilde dünya şampiyonu olduktan sonra hiç yarış kazanamamış ve kısa süreli bir düşüş yaşamıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Hamilton şöyle konuştu.

“Sanırım 2015’te bu yıl göre çok daha büyük bir düşüş yaşamıştım. Her yarışa kazanmak için çıkıyorum, ama bazen böyle dönemler olabiliyor.

“Bu sene şampiyonluktan sonra kazanmak için daha çok çalıştım, ama kutlamakla çok fazla vakit harcadığım için sanırım biraz form düşüklüğü yaşadım.

“Bir şeyi kazandığınız zaman bunu kutlamak istersiniz ve ben de bunu yaptım. Kalan 2 yarışın da benim için önemli olduğunu biliyordum, ama kendime de vakit ayırmam gerekiyordu.

“Mercedes olarak her kulvarda başarı elde ettik ve son yarışı da Ferrari’yi yenerek 1-2 olarak tamamladık. Gelecek yıl tekrar bunun üstüne koymaya çalışacağız.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.