Motor sesini yükseltecek mikrofonlar deneniyor

Formula 1 yönetimi televizyon başındaki izleyiciler için motor seslerini daha güçlü şekilde duymalarına adına yeni mikrofonlar test ediyor.

Motor sesini yükseltecek mikrofonlar deneniyor Formula1

Auto Bild’de çıkan haberde daha kuvvetli güç üniteleri yapmak yerine böyle bir yol seçildiği belirtilirken, henüz sistemin kullanılacağı ile ilgili kesin bir haber ortaya çıkmadı.

Özel olarak üretilecek ve ısıya dayanıklı olacak mikrofonlar, Abu Dhabi’de Force India araçlarında denenmiş ve yer olarak da egzoza yakın şekilde konumlandığı görülmüştü.

Yine aynı gazetenin haberine göre bu fikrin Rush ile Hızlı ve Öfkeli filmlerinde kullanılan sistemlerden yola çıkılarak geliştirdiği belirtildi.

Bu sistemin henüz tam olarak geliştirilmediği ve birkaç değişiklik ile daha yüksek bir ses alınmasının mümkün olduğunu da ifade edildi.

 

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.