Todt: Vettel’i affettim

FIA başkanı Jean Todt, Bakü’de Lewis Hamilton ile yaşadığı olaydan dolayı Sebastian Vettel’i affettiğini söyledi.

Todt: Vettel’i affettim Formula1

Şampiyonluk mücadelesinin heyecanıyla böyle bir şey yaptığını düşünen eski Ferrari patronu, Alman pilotu tanıdığını ve kimseye bilerek çarpmayı isteyecek birisi olmadığını ifade etti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Todt şöyle konuştu.

“Beni bilenler bu tarz şeyleri tolere edebildiğimi de bilirler.

“Ben yıllardır bu sporun içindeyim ve insanların olayların gelişimiyle birlikte nasıl davranabileceğini biliyorum. Bu yüzden yargılarken de bunları düşünerek konuşurum.

“Zamanında bunu Michael Schumacher ile de yaşamıştık. 1997 Jerez ve 2006 Monaco yarışlarını hatırlayın. Özellikle 2007’da sıralama turlarında yaşananları herkes biliyordur.

“Her insanın istemeden ya da kontrolünü kaybederek yaptığı bazı şeyler oluyor, ama sonunda bunlardan pişman olunuyorsa, o kişilere daha ılımlı yaklaşmamız gerekiyor.

“Sebastian’da olan buydu. Olayın ardından pişman olduğunu birkaç kez tekrarladı ve ona inanıyorum. Bu yüzden konuyla ilgili artık bir sorunumuz kalmadı.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.