V1 Challenge 2017 Körfez´de sona eriyor

V1 Challenge 2017, TOSFED Körfez Yarış Pisti’nde 3 Aralık Pazar günü organize edilecek 6. ve son ayak yarışları ile tamamlanıyor.

V1 Challenge 2017 Körfez´de sona eriyor Diğer Seriler

V1 Challenge 2017, TOSFED Körfez Yarış Pisti’nde 3 Aralık Pazar günü organize edilecek 6. ve son ayak yarışları ile tamamlanıyor.

Rekabetçi formatı ile kıyasıya rekabetin yaşandığı V1 Challenge’da final mücadelesi öncesinde TOSFED desteğiyle yarışan genç sporcu Ali Türkkan 187 puan ile liderliğini koruyor.

Geçen yılın şampiyonu Burak Çukurova 166 puanla ikinci, 135 puana sahip Çağlayan Çelik ise üçüncü sırada bulunuyor.

3 Aralık Pazar günü saat 11:00’de antrenman turları ile başlayacak program sıralama turları ile devam edecek.

Saat 13:30’da start alacak günün ilk yarışının ardından ilk 12 pilotun ters sıralanacağı ikinci yarış ile 2017 sezonu son bulacak.

İzmit Körfez Pisti’nde ücretsiz olarak seyredilebilecek V1 Challenge final yarışları 4 Aralık Pazartesi günü saat 17:15’de TRT Spor ekranlarında yer alacak.

F1, WRC, TURKF1,  OTO HABER,  MotoGP, otomobil, Otomotiv, OTO,  ARABA, Hybrid, Hibrit. FORMULA1, motor sporları, MOTOR, WEC, FIA,

Buğra Sezer

Buğra Sezer / Editör

Tüm Yazıları

Buğra Sezer TurkF1.com'un kurucusu, imtiyaz sahibi ve aynı zamanda Genel Yayın Yönetmenidir.Bugüne kadar özellikle Motor Sporları medyası ve yazılı basında sayısız haber, köşe yazısı ve makale yazmış olması sebebiyle sektörde tecrübesi bulunmaktadır. Kendisi ayrıca Bilgisayar Mühendisi olmakla beraber MIT (Massachusetts Institute of Technology) Girişimcilik eğitimlerini başarıyla tamamlamış ve an itibari ile Californiya Berkeley Universtesinde Medya ve Pazarlama bölümünde uzaktan eğitim ile okumaktadır.