Vettel: Haloyu heyecanla beklemiyorum

Sebastian Vettel, halo ile yarışmanın kendisini heyecanlandırmadığını, ama buna bir şekilde alışmaları gerektiğini söyledi.

Vettel: Haloyu heyecanla beklemiyorum Formula1

Abu Dhabi lastik testlerinde son kez halosuz araç kullanan pilotlar bunun tadını çıkarmak için ellerinden geleni yaptıklarını belirtmişlerdi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Vettel şöyle konuştu.

“Haloyu heyecanla beklemiyorum, ama ne yazık ki bu sporun bir parçası ve buna da uyum sağlamamız gerekecek.

“Sezon içinde bu sistemi birkaç kez denem şansım oldu ve eğer bunu düzgün şekilde kullanmak istiyorsak bazı değişiklikler yapmamız gerekiyor. En basiti starttaki ışıkların yeri değiştirilmeli.

“Şimdiden bir şey demek aslında çok da doğru olmaz. 2018 araçlarına geçtiğimizde başlarda biraz zorlanacağız, buna eminim. Yine de birkaç yarış sonra umarım haloyu görmezden gelip yarışmaya devam edebiliriz.

“Umarım süreç beklediğimizden hızlı ilerler. Bu zamana kadar çok sayıda değişiklik oldu ve insanlar buna bir şekilde alıştı. Neler olacağını göreceğiz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.