Horner: Hamilton Ricciardo’yu yarışın dışında tutmamalı

Red Bull patronu Christian Horner, Lewis Hamilton’ın griddeki en iyi pilotlar arasında Ricciardo’yu saymamasının aptallık olabileceğini söyledi.

Horner: Hamilton Ricciardo’yu yarışın dışında tutmamalı Formula1

Son günlerde yaptığı açıklamalarda, griddeki en başarılı pilotlar olarak kendisini, Vettel, Alonso ve Verstappen’i gösteren İngiliz pilot, gelecek sezon büyük bir yarış beklediğini de eklemişti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Horner şöyle konuştu.

“Lewis’in Ricciardo’yu küçümsemesi kesinlikle aptallık olur.

“O harika bir pilot ve özellikle geçiş konusunda tam bir usta. Red Bull’da olduğu süre boyunca harika yarışlar çıkardı ve kesinlikle griddeki en iyi pilotlardan birisi olduğunu düşünüyorum.

“2018’de şampiyonluk savaşına hazır olduğuna eminim. Eğer ona rekabetçi bir araç verirsek bununla birlikte harika işler yapabileceğine de eminim.

“Yeni sezona griddeki en güçlü pilot ikilisiyle başlayacağımız için heyecanlıyım. Umarım başarılı bir sezon geride bırakıp zirveye çıkabiliriz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.