Hamilton: Hiper yumuşak lastikler şimdiye kadarkilerin en iyisi

Lewis Hamilton, ilk kez Abu Dhabi lastik testlerinde denedikleri hiper yumuşak hamurun şu ana kadar Pirelli’nin yaptığı en iyi iş olduğunu söyledi.

Hamilton: Hiper yumuşak lastikler şimdiye kadarkilerin en iyisi Formula1

Gelecek sezon pembe renkle pistte olacak olan lastikler, testlerde ultra yumuşaklara göre yaklaşık 1 saniye daha hızlı bir görüntü çizmişti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Hamilton şöyle konuştu.

“2018 lastiklerini anlamak adına testler oldukça yardımcı oldu. Çok sayıda tur attık ve her bir hamurla ilgili çok sayıda veri topladık.

“İlk izlenim olarak hiper yumuşak lastiklerin performans olarak Pirelli’nin ürettiği en başarılı lastikler olduğunu söyleyebilirim.

“Diğer hamurları da yumuşatacaklarını söylemişlerdi ve bunu yapmışlar, ama hala bana biraz sert geldi. Yine de doğru yolda olduklarını söyleyebilirim. Yakın gelecekte bu konuda çok daha ileri gideceğimizden eminim.

“Bir an önce yeni sezonun başlamasını bekliyorum. Kış döneminde aracı en iyi şekilde geliştirip, yeni sezona güçlü bir başlangıç yapmaya çalışacağız.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.