Surer: Hamilton bazen özel hayatından dolayı geride kalabiliyor

Eski Formula 1 pilotu Marc Surer, özel hayatıyla sık sık haberlere çıkan Lewis Hamilton’ın bazen bundan dolayı performansında düşüş olduğunu söyledi.

Surer: Hamilton bazen özel hayatından dolayı geride kalabiliyor Formula1

Meksika Gp’sinde kariyerinin 4.şampiyonluğunu elde eden İngiliz pilot, sonraki bölümde kendisini kutlamalara çok kaptırdığı için yarışları kazanmada sorun yaşadığını belirtmişti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Hamilton şöyle konuştu.

“Lewis özel hayatında eğlenmeyi çok seviyor ve kimse onu bu yüzden yargılayamaz, ama bazen bunun onda performans düşüklüğüne yol açtığını düşünüyorum.

“Bir gün kendi kendine yarın yine mi yarışacağım demeye başlayabilir ve bu bence tehlikeli bir durum. Eğlenme ve profesyonellik arasında çok ince bir çizgi var ve bunu kaçırmaması gerekiyor.

“Bottas iyi bir pilot, ama Lewis ile aynı seviyede olduğunu söylemek çok yanlış olur. Hamilton formdayken, onunla mücadele edebilecek çok az sayıda pilot var ve Valtteri bunlardan birisi değil.

“2018’de Red Bull’un da mücadeleye katılması harika olur. Önde 3 takımın rekabet ettiğini göreli çok uzun zaman olmuştu.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.