Alfa Romeo Sauber 2018 kadrosunu açıkladı

Sauber ile birlikte 30 yılı aşkın süre sonra Formula 1’e geri dönen Alfa Romeo, bu birleşmenin hemen ardından 2018 pilot kadrosunu açıkladı.

Alfa Romeo Sauber 2018 kadrosunu açıkladı Formula1

Takımdaki geleceği çok konuşulan Marcus Ericsson ile yola devam etme kararı alan takım, Pascal Wehrlein ile yollarını ayırırken, Alman pilotun yerine Formula 2 şampiyonu ve Ferrari’nin genç pilot kadrosundaki isimlerden olan Charles Leclerc’i getirdi.

2015 İtalya Gp’sinden bu yana takımla puan alamayan Ericsson’un takımda kalması biraz sürpriz olarak nitelendirilirken, çok önemli sponsorları sayesinde 2018 koltuğunu aldığı düşünülüyor.

Gelecek sezondan itibaren Ferrari parçalarını kullanacak olan İsviçre merkezli takım tekrar eski başarılı günlerine dönmek isterken, geçiş dönemini nasıl atlatacakları herkesin merak konusu oldu.

İlk kez Formula 1 takımına giren Charles Leclerc de geleceğin en önemli isimlerinden birisi olarak değerlendirilirken, bu ikilinin nasıl bir katkı yapacağı heyecanla beklenmeye başlandı.

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.