Leclerc: Kendimi kanıtlamaya çalışacağım

Alfa Romeo Sauber’in yeni pilotu olan Charles Leclerc, bu fırsattan dolayı çok mutlu olduğunu ve kendisini göstermek istediğini söyledi.

Leclerc: Kendimi kanıtlamaya çalışacağım Formula1

Son iki yılda GP3 ve Formula 2’de şampiyonluklar yaşayan Monaco’lu pilot, Ferrari’nin de gelecekteki en büyük yeteneklerinden biri olarak gösteriliyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Leclerc şöyle konuştu.

“İlk olarak Ferrari’ye bu güzel fırsatta bana destek oldukları için çok mutluyum.

“Sauber de bana pilot olarak güvendi ve takımda bana bir yer verdiler. Gelecek sene Alfa Romeo Sauber olarak başarılı olmak istiyoruz.

“2017’de Sauber’de birkaç kez ilk antremanlara katıldım ve bu bana önemli bir deneyim olarak geri dönmüştü, ama artık tam sezonlu yarışacağım ve kendimi en iyi şekilde hazırlamam gerekiyor.

“Takıma çok büyük katkılar yapmak istiyorum. En iyi performansımı sergileyip kendimi kanıtlamaya çalışacağım. Umarım güzel bir sezon olur.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.