Kubica: Amacım güzel bir hikaye yaratmak değil

Robert Kubica Formula 1’de yer almayı sadece güzel bir hikaye oluşturmak için istemediğini ve bunun tutkusu olduğunu söyledi.

Kubica: Amacım güzel bir hikaye yaratmak değil Formula1

Williams ile iki günlük testlere katılan ve 2018 koltuğu için Massa’nın yerine en büyük aday olarak gösterilen Polonyalı pilot, Formula 1’de olmayı çok istediğini de ekledi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Kubica şöyle konuştu.

“Son zamanlarda hakkımda çok şey yazılıyor ve bunların hepsinin farkındayım.

“Tabii ki bunlar normal. Yıllar sonra F1’e geri dönmek için bir adım attım ve Renault ile Williams da bana bu konuda çok büyük destek verdiler.

“İnsanlar benim bir hikayeye kahraman olmamı bekliyorlar, ama amacım kesinlikle bu değil. Ben sadece tutkum olan bir şeyin peşinden gidiyorum.

“Taraftarlara da çok teşekkür ederim. Bana çok destek verdiler ve sürekli yanımda oldular. Araca ilk geçtiğim andan itibaren her şey normal gözüktü ve bu işi yapabileceğimi biliyorum.

“Eğer bir şekilde Formula 1’e geri dönmeyi başarırsam sadece istatistik geliştirmeye çalışmayacağım. Her zaman yaptığım gibi en iyi sonuçları almak için elimden geleni yapacağım.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.