Ricciardo: Hamilton sene boyunca daha skin olan taraftı

Daniel Ricciardo, Lewis Hamilton’ın şampiyonluk yarışında daha sakin ve istikrarlı taraf olduğunu, bu şekilde de 4.şampiyonluğuna ulaştığını söyledi.

Ricciardo: Hamilton sene boyunca daha skin olan taraftı Formula1

Vettel ile sene boyunca teker tekere mücadele eden ikiliden İngiliz pilot, hata yapmadan sene sonuna kadar savaşmış ve sonunda da mutlu sona ulaşmayı başarmıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Ricciardo şöyle konuştu.

“Mücadelenin en yoğun olduğu anlarda Lewis sakinliğinden hiçbir şey kaybetmeden kontrolünü elinde tutarak durumu en iyi şekilde idare etmeyi başardı.

“Tabii ki iyi bir araca sahip olması da ona çok yardım etti, ama Sebastian’ın aracı da oldukça rekabetçiydi ve sene sonuna kadar güzel bir mücadele örneği gösterdiler.

“Hamilton spora girdiği ilk yıldan bu yana hep üst düzey bir iş yapmayı başardı. Adeta bu iş için doğmuş birisi ve her zaman kazanmak istiyor. Böyle bir pilotu yenmek çok daha zor.

“Ona kesinlikle saygı duyuyorum ve şapkamı çıkartıyorum. 2018’de onun elinden bu şampiyonluğu almak için elimizden geleni yapacağız.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.