Permane: Sirotkin F1’de olmayı hak ediyor

Renault’nun pist içi operasyon direktörü Alan Permane, genç pilotlarından Sergey Sirotkin’in Formula 1’de olmayı hak ettiğini söyledi.

Permane: Sirotkin F1’de olmayı hak ediyor Formula1

Nico Hulkenberg ve Carlos Sainz gibi iki pilotla sezona başlayacakları için Sirotkin’e koltuk bulamadıklarını da ekleyen Permane, yine de genç pilotun gridde yer alabilecek seviyede olduğunu dile getirdi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Permane şöyle konuştu.

“Bu sezon ne yazık ki Sirotkin’e istediği şartları veremedik. Çok büyük şanssızlıklar yaşadı.

“Araca sadece 4 kez oturabildi ve bu onun için çok yeterli değildi. Plana göre daha fazla olması gerekiyordu, ama maalesef bazı sıkıntılar çıktı ve bu şartları onu için yerine getiremedik.

“Yine de test yapabildiği zamanlardaki tur derecelerine baktığımızda onun ne kadar kaliteli olduğunu görebiliyoruz. Malezya’da ıslak zeminde Palmer ile aynı zamanı bile tutturabilmişti.

“Onun çok değerli bir genç yetenek olduğuna inanıyoruz. Formula 1’de kendisine koltuk bulması için elimizden geleni yapacağız.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.