Rosberg: Ferrari’nin şampiyon olamamasına şaşırmadım

Nico Rosberg, Ferrari’nin her ne kadar başarılı bir sezon geçirse de şampiyonluk alamadan 2017’yi kapatmasının kendisini şaşırtmadığını söyledi.

Rosberg: Ferrari’nin şampiyon olamamasına şaşırmadım Formula1

Emeklilikten sonra hayatından memnun olduğunu da bir kez daha dile getiren Alman pilot, yeni yaşam tarzına alıştığını da ekledi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Rosberg şöyle konuştu.

“Ferrari oldukça güzel bir sezon geçirdi. Çoğu kişi onlardan böylesine büyük bir adım beklemiyordu.

“Her ne kadar rekabetçi gözükseler de bu sene Mercedes’i yenmelerinin çok zor olduğunu biliyordum. Mercedes çıtayı bir kez daha yükseltti ve Ferrari’nin şampiyon olamamasına şaşırmadım.

“Ferrari 2018’de yine çok güçlü olacaktır, ama Mercedes’i yenmeye yetecek kadar olur mu bilemiyorum. Bence hala aralarında önemli derecede bir fark var ve çok özel bir iş yapmaları gerekecek.

“Umarım önlerdeki farklar kapanır ve farklı takımları galibiyet için mücadele ederken görürüz. Bu oldukça heyecanlı olurdu.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.