Hamilton: Alonso ile takım arkadaşı olmamız mümkün değil

Lewis Hamilton, Formula 1 kariyerindeki ilk takım arkadaşı olan Fernando Alonso ile tekrar aynı takımda yarışmalarının mümkün olmadığını söyledi.

Hamilton: Alonso ile takım arkadaşı olmamız mümkün değil Formula1

2007 senesinde McLaren-Mercedes’te birlikte yarışırken çok kez sorun yaşayan ve karşı karşıya gelen ikilinin arasındaki gerilim, şampiyonluğu unutulmaz şekilde Kimi Raikkonen’e getirmişti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Hamilton şöyle konuştu.

“Tekrar Fernando ile aynı takımda yarışmamız neredeyse imkansız.

“Toto Wolff takım içindeki dinamiklerin ne kadar önemli olduğunu bilen birisi ve geçmişte Fernando ile yaşadıklarımızı da gördü. Bu yüzden tekrar bunların yaşanmasına izin vereceklerini sanmıyorum.

“Alonso harika bir pilot, ama birlikte olduğumuz dönemde iki aynı kutup gibiydik ve bu da çok kez sorunlara yol açtı. Her şeyin yolunda olması için kuzey ve güney kutuplarına sahip olmanız gerekir.

“Ben sadece yarışmaya ve mümkün olduğunca çok kazanmaya odaklanmış durumdayım. 2017 oldukça başarılı bir sezondu, ama zirvede kalmak istiyorsak daha çok çalışmalıyız.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.