Isola: Süper sert lastikler sigorta olacak

Mario Isola, süper sert lastiklerin çok kullanılmasını beklemediğini, bunu üretmelerindeki amaçlarının kendilerini garanti altına almak olduğunu söyledi.

Isola: Süper sert lastikler sigorta olacak Formula1

Yeni sezon için daha yumuşak hamur olan hiper yumuşak lastiğin üretileceği çok önceden bilinirken, çıkan süper sert lastikler biraz sürpriz olmuştu.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Isola şöyle konuştu.

“Süper sert lastikleri üretme sebebimiz basit. Bu bizim bir bakıma sigortamız olacak.

“Zaten bunu tasarlarken takımlar tarafından çok az kullanılacağını biliyorduk. Şu anki araçlar gelişime çok açık ve orta vadede bu geliştirme savaşının nereye geleceğini çok tahmin edemiyoruz.

“Bu yüzden her duruma uygun lastiklerin hazır olmasını istedik. Süper sert lastiklere şu an ihtiyaç yok, ama ilerde olursa buna hazır olmalıyız.

“2018’de çok sayıda lastik olması takımlara farklı stratejiler yaratma konusunda olanak sağlayacaktır. Sıkıcı olan bazı yarışları bu sayede biraz daha hareketli hale getirmek istiyoruz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.