Leclerc: Sauber’i sır olarak tutmak çok zordu

Charles Leclerc, sezonun ikinci yarısından itibaren Sauber ile ilgili gelişmelerden haberdar olduğunu, ama hiçbir şeyin resmi olmamasından dolayı açıklama yapamadığını söyledi.

Leclerc: Sauber’i sır olarak tutmak çok zordu Formula1

Alfa Romeo’nun tekrar spora geri dönmesiyle birlikte Ferrari’nin desteği de artmış ve takıma genç yetenek Charles Leclerc getirilmişti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan genç pilot şöyle konuştu.

“Benim için bu konu hakkında konuşmamak çok zordu. Bazı şeylerden haberdardım, ama kesinleşen bir şey olmadığını için konuşamıyordum.

“Abu Dhabi’deki lastik testlerinin son gününe kadar ben de neler olacağını bekledim ve sonrasında istediğim haber geldi. Formula 1’de olduğum için çok mutluyum.

“Alfa Romeo’nun da spor geri dönmesi bizi çok heyecanlandırdı. Şimdi hep bir birlikte büyük bir tutkuyla çalışıp başarılı bir sezon geçirmek için elimizden geleni yapacağız.

“Takımda kimin 1.pilot olacağı konusu beni çok ilgilendirmiyor. Sadece işimi yapmak istiyorum. Ferrari motoru ile birlikte çok daha güçlü olacağız. Umarım güzel bir yıl olur.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.