Carey: Abu Dhabi gibi yarışların olmasını istemiyoruz

F1’in patronu Chase Carey, son Abu Dhabi Gp’sinin sıkıcı geçtiğinin farkında olduğunu ve böyle yarışların azalması için çalışmalarda bulunduklarını söyledi.

Carey: Abu Dhabi gibi yarışların olmasını istemiyoruz Formula1

Pirelli’nin yayınladığı verilere göre geçen sene 21 yarışta 866 geçiş yapılırken, bu sene 20 yarışta bu sayı 435’e kadar düşmüştü.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Carey şöyle konuştu.

“Abu Dhabi her zaman sezona harika bir şov katıyor ve güzel yarışlara sahne oluyor.

“Ne yazık ki bu sene yarıştan beklediğimiz heyecanı alamadık. Çok az geçiş oldu ve bu durumun tekrarlanmasını istemiyoruz.

“Sporda rekabeti ve geçişleri arttırmamız lazım. Formula 1 çok büyük bir spor ve önemli sayıda izleyici kitlesine sahip. Herkese beklentileri doğrultusunda bir şeyler vermemiz gerekiyor.

“Her zaman bazı şeylerin gelişebileceğini düşündüğümüz için sürekli yeni fikirler düşünüyoruz. 2018’deki geçişleri arttırıp, izleyenlere keyifli yarışlar sunacağız.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.