Prost: Vandoorne Alonso’dan daha iyi olabilir

Formula 1’in efsanevi isimlerinden Alain Prost, Stoffel Vandoorne’un McLaren’deki gelişiminden çok memnun olduğunu söyledi.

Prost: Vandoorne Alonso’dan daha iyi olabilir Formula1

Kariyerinin ilk senesine iyi başlayamayan Belçikalı pilot, sezonun ikinci yarısında üst üste güzel sonuçlar alarak kendisini göstermeyi başarmıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Prost şöyle konuştu.

“Bu sezon herkesin bir gözü Stoffel’in üstündeydi, çünkü o spora son yıllarda giren en yetenekli isimlerden birisi.

“McLaren’de sezona dayanıklılık problemleriyle başladığı için gerçek performansını bir türlü yansıtamadı. Bununla birlikte yarışlarda Fernando ile aynı parçaları da kullanmıyordu.

“Yine de sezon boyunca Alonso’ya yakın bir iş yaptı ve bu kesinlikle çok önemli bir gelişimdi. Fernando griddeki en iyi isimlerden birisi ve Stoffel’in bu seviyelerde yarışması oldukça etkileyici.

“2018’de daha iyi bir motorla çok daha başarılı olacağını düşünüyorum. Alonso ile takım arkadaşı olmak kolay değildir, ama o bu durumu sakinliğiyle çok iyi şekilde idare etmeyi başardı.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.