Kubica: Son adım her zaman daha zor oluyor

Robert Kubica, Formula 1’e dönme yolunda çok adımlar attığını, ama son adımın hepsinden daha zor olduğunu söyledi.

Kubica: Son adım her zaman daha zor oluyor Formula1

Williams ile Abu Dhabi’deki lastik testlerine de katılan Polonyalı pilotun 2018 için Lance Stroll’ün takım arkadaşı olmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Kubica şöyle konuştu.

“Formula 1’e bu kadar yaklaştığınızı hissettiğinizde her şeyin çok daha zor bir hal aldığını görüyorsunuz.

“Buraya gelene kadar çok şey yaptım. Sürekli testlerdeydim ve yeni şeyleri öğrenmek için çok çalıştım. Bundan sonrası ise artık benim elimde olmayacak. Bir karar verilecek ve ben de bunu bekliyorum.

“Sonuç ne olursa olsun kesinlikle çok güzel bir 10 ay geçirdiğimi söylemeliyim. Çok sıkı çalıştım ve elde ettiğim sonuçlardan dolayı mutluyum. Testlerdeki dereceler bana bu işi yapabileceğim özgüvenini verdi.

“Geri dönmeyi istedim ve bundan başarılı olacağımı düşünüyordum. Zaten aksi bir durum olsa en başında bir şeyler denemeye bile başlamazdım. Ben de sizler gibi artık kararın verilmesini bekliyorum. Umarım benim için en iyisi olur.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.