Raikkonen: 2018’in ilk yarısında daha güçlü olmalıyım

Kimi Raikkonen, 2018 sezonunun ilk yarısını geçen sezona göre daha iyi geçirmek istediğini ve şampiyonluk savaşında yer almak istediğini söyledi.

Raikkonen: 2018’in ilk yarısında daha güçlü olmalıyım Formula1

2017’de hiç yarış kazanamayan ve sezonu takım arkadaşı Vettel’in 112 puan gerisinde 4.sırada noktalayan Fin pilot, çok memnun olmadığını da ekledi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Raikkonen şöyle konuştu.

“2017’nin neden istediğim gibi gitmediğinin çok sayıda nedeni var, ama artık bunların hiçbir önemi yok. Sezon geride kaldı ve artık bununla ilgili bir şey değiştiremeyiz.

“Bazen aracınız gerçekten hızlı olmaz ve niye kazamadığınızı açıklamak zorunda kalmazsınız, ama bizim için işler böyle değildi. Gayet iyi bir pakete sahiptik.

“Gelecek sene bir kez daha deneyeceğiz. Her şeyi bir araya getirirsek kazanamamamız için hiçbir neden yok.

“Dayanıklılık sorunları konusunda sezonun ilk yarısında oldukça iyiydik, ama ne yazık ki son bölüme girdiğimizde işler tamamen ters gitti ve çok önemli puanlar kaybettik. Yine de bu sezondan çok şey öğrendik ve artık aynı hataları yapmayacağız.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.