Hulkenberg Sainz ile yarışmaktan memnun

Nico Hulkenberg geçen sezonun son 4 yarısında birlikte piste çıktığı yeni takım arkadaşı Sainz'dan memnun olduğunu söyledi.

Hulkenberg Sainz ile yarışmaktan memnun Formula1

2017'nin son 4 yarışında Palmer'ın yerine takıma getirilen Sainz alışma sürecini çabuk atlatmış ve güzel işler yapmıştı. 

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Hulkenberg şöyle konuştu. 

"2017 benim için kariyerimdeki en başarılı sezonlarda birisiydi. Pilot olarak kendimi çok geliştirdim.

"Yeni değişimlere birlikte hızlanan araçlar benim sürüş stiilme daha çok uydu ve bu sayede limitleri zorlayabiliyorum. Bunda yeni lastiklerin de payı büyük.

"Sainz çok hızlı ve genç bir pilot. Takımın gelişimine katkı sağlayacağından eminim. Birbirimize çok şey katabiliriz. Geçen sene önemli bir gelişim süreci yaşadık ve 2018'de bunu daha da ileri taşımak istiyoruz. 

"2020'de şampiyonluk için yarışmak harika olurdu. Bunun için hala yapmamız gereken çok iş var, ama takımın potansiyeline güveniyorum."

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.