Brawn: Ferrari ile ilişkilerimizin bile bir sınırı var

Ross Brawn, 2021 sonrasındaki güç üniteleri ile ilgili sorun yaşadıkları Ferrari’nin Formula 1’den büyük olmadığını ve ilişkilerinin bir sınırı olduğunu söyledi.

Brawn: Ferrari ile ilişkilerimizin bile bir sınırı var Formula1

Liberty Media’yı bazı değişiklikler yapılmazsa spordan çekilmek ile tehdit eden İtalyan takımı, bu konuda çok kez açıklama yapmıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Brawn şöyle konuştu.

“Yeni güç ünitesi konusunda herkesin tam desteğini aldık ve oy birliği ile bir karar verildi.

“Bir restorana gittiğinizde birisi aperatifleri beğenirken, diğeri ise sadece ana yemekleri beğenir. Herkesi aynı anda memnun etmenin mümkün olmadığının farkındayız.

“Tabii ki Ferrari’yi kaybetmek istemiyoruz. Formula 1 Ferrari’den ve Ferrari de Formula 1’den çok iyi şekilde yararlanıyor. Aramızda çok güzel bir iletişim var, ama bu ilişkinin de bir sınırı var.

“Bütün takımları sporda tutmamız gerekiyor ve Ferrari gibi ikonik bir takım kesinlikle bizim için çok değerli. Onların görüşlerini dinlemeli ve saygı duymalıyız. Bunun da karşılıklı olması gerekiyor.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.